flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники Верховного Суду ознайомилися з американською системою судоустрою та державного управління

07 листопада 2024, 08:26

Судді Великої Палати Верховного Суду Ольга Булейко, Ірина Воробйова, секретар судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Андрій Рибачук, судді Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді Ірина Гончарова, Андрій Загороднюк, суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді Сергій Могил, а також працівниця Апарату ВС Антоніна Василевська взяли участь у міжнародній освітній програмі для українських суддів та працівників апарату суду, організованій Міжнародною культурно-освітньою асоціацією (ICEA) на продовження співпраці з Верховним Судом і за спільною Угодою із Всеукраїнською асоціацією жінок-суддів (UAWJ). Мета освітньої програми – ознайомлення українських правників з американською системою державного управління, судовою системою та юриспруденцією на різних рівнях.

У межах заходу учасники навчального візиту ознайомилися, зокрема, з досвідом роботи Верховного суду США, Міжнародної асоціації жінок-суддів, Американської Національної асоціації жінок-суддів, Американської асоціації суддів.

Під час зустрічі у Верховному суді США вони дізналися більше про особливості судоустрою США, організацію судового процесу та розгляд певних категорій справ.

Українська делегація відвідала також Федеральний претензійний суд США, де відбулася зустріч із Головним суддею Елейн Каплан, суддею цього суду Богданом Футеєм, віцепрезидентом Міжнародної культурно-освітньої асоціації Оленою Сайтз. Представники ВС прослухали доповідь судді Богдана Футея про судову систему США.

В рамках освітнього візиту відбулася зустріч із директором Інституту Верховного суду Дебі Шрагер в залі судових засідань, вона ознайомила присутніх із програмою навчання суду, яка використовує досвід викладачів і практиків для підготовки адвокатів.

Учасники навчального візиту долучилися до роботи Міжнародного форуму «Rebirth of Ukraine», який проходив у Вашингтоні. На цьому форумі Україну представляла делегація з близько 50 міських голів різних регіонів України, членів Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ). На форумі розглядалися ключові питання щодо економічного відновлення, посилення інфраструктури та необхідності міжнародної підтримки в умовах війни.

Під час засідання однієї із секцій заходу виступили Ольга Булейко та Андрій Загороднюк. Стосовно питання про кроки, які зробила Україна для залучення іноземних інвестицій, Ольга Булейко зазначила, що після 2014 року в Україні створено мережу антикорупційних органів, до якої увійшли НАБУ, САП та НАЗК. Згодом розпочав роботу Вищий антикорупційний суд, а в ККС ВС створили окрему судову палату та визначено її антикорупційну спеціалізацію. Так було сформовано комплексну систему правоохоронних і судових антикорупційних органів. Андрій Загороднюк під час виступу звернув увагу на позитивні наслідки судової реформи, спрямовані на захист прав громадян, підвищення норм етичної поведінки та відповідальності суддів.  

Українські правники також відвідали Посольство України у США та зустрілися з Олександром Борисенком. У межах цієї зустрічі обговорили нинішні відносини між США та Україною, особливості роботи дипломатів щодо захисту прав українських громадян.

Судді і працівники апарату відвідали й Апеляційний суд округу Колумбія, де зустрілися із суддею цього суду Ванессою Руїс, колишнім президентом Міжнародної асоціації жінок судів (IAWJ). Суддя ознайомила учасників з історією виникнення цієї некомерційної організації та зауважила, що основною метою її створення і діяльності є захист і просування верховенства права, забезпечення рівного доступу до правосуддя та гендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок-суддів.

Крім того, учасники освітньої програми відвідали офіс міжнародної юридичної фірми Jones Day зі 130-річною історією та культурою обслуговування клієнтів. Присутні мали можливість ознайомитися з прикладами цивільної практики фірми, особливостями роботи з клієнтами та представництва їх інтересів у суді.

Фото – зі сторінки Посольства України в США.

Верховний Суд