flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО

загальними зборами

трудового колективу

Лозівського міськрайонного суду

Харківської області

протокол від 21 січня 2016 року №1

 

 

П Р А В И Л А

внутрішнього  трудового розпорядку

Лозівського міськрайонного суду Харківської області

(із змінами внесеними згідно рішення загальних зборів трудового колективу Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 29.06.2017 року №1)

 

1.Загальні положення

 

1.1.Правила внутрішнього  трудового розпорядку Лозівського міськрайонного суду Харківської області (в подальшому – Правила)  розроблені відповідно до статті 43 Конституції України, Кодексу законів про працю  України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», Положення про апарат Лозівського міськрайонного суду Харківської області, інших нормативно-правових актів. 

1.2.Правила поширюються на суддів та працівників апарату Лозівського міськрайонного суду Харківської області та є обов’язковими для виконання. 

1.3.Правила визначають трудовий розпорядок у Лозівському міськрайонному суді Харківської області (далі –  суд) та мають на меті забезпечення зміцнення трудової дисципліни, раціональне використання робочого часу, високу якість праці і ефективність діяльності суду.

1.4.Питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішуються керівництвом суду в межах наданих чинними актами законодавства повноважень.

1.5.Судді, державні службовці та інші працівники  повинні бути ознайомлені  з даними правилами. Недодержання або порушення Правил є підставою для застосування заходів дисциплінарної відповідальності.

 

2.Порядок прийняття та звільнення працівників

 

2.1.Обрання (призначення) суддів та припинення їх повноважень здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій та статус суддів».

2.2.На підставі акта про призначення на посаду судді чи обрання суддею безстроково або припинення повноважень судді голова суду видає відповідний наказ.

2.3.Керівника апарату  суду та заступника керівника апарату  суду призначає на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області за поданням голови  суду.

2.4.Призначення на посади та звільнення з посад інших працівників суду здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України «Про державну службу», діючого трудового законодавства України.

2.5.На посади державних службовців особи призначаються на конкурсній основі, крім випадків, коли законами України передбачено інший порядок. Особи, які вперше призначаються на посаду державного службовця, приймають Присягу державного службовця відповідно до статті 17 Закону України «Про державну службу».

2.6.Помічники суддів призначаються та звільняються з посади керівником апарату суду за поданням судді.

2.7.При прийнятті на роботу до апарату суду працівників, посади яких не належать до посад державних службовців, конкурс не проводиться.

2.8.Прийом на роботу працівників апарату суду оформляється наказом керівника апарату суду, який оголошується працівнику під розписку.

2.9.З метою перевірки професійного рівня і ділових якостей працівника апарату суду  при прийнятті на роботу може встановлюватися випробування строком до шести місяців, про що має бути зазначено в наказі про призначення.

2.10.До початку роботи керівництво суду або за його дорученням інша посадова особа зобов’язані:

-роз’яснити працівникові його права, обов’язки та істотні умови праці;

-ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України №173 від 17 грудня 2013 року, погодженої Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в місцевому загальному суді, Положенням про автоматичну систему документообігу суду та посадовою інструкцією під розписку;

-визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

-проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, протипожежної охорони, інших вимог з охорони праці під підпис.

2.11.При прийнятті на державну службу державний службовець знайомиться з Загальними правилами поведінки державного службовця, про що робиться письмове засвідчення в його особовій справі.

2.12.На всіх працівників суду ведуться трудові книжки у порядку, встановленому діючим законодавством.

2.13.Крім загальних підстав розірвання трудового договору, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припинається у разі:

-порушення умов реалізації права про державну службу;

-недотримання пов’язаних із проходженням державної служби вимог, передбачених статтями 16 і 16-1 Закону України «Про державну службу»;

-досягнення державним службовцем граничного віку проходження державної служби;

-виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі;

-відмови державного службовця від прийняття або порушення Присяги;

-притягнення державного службовця до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов’язані з порушенням з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

2.14.Припинення трудового договору з працівниками апарату суду оформляється наказом керівника апарату суду.

2.15.Днем звільнення працівника вважається останній день його роботи.

 

3.Основні права і обов’язки суддів та працівників суду

 

3.1.Права та обов’язки судді, пов’язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», процесуальними та іншими законами.

3.2.Права та обов’язки керівника апарату суду визначаються Положенням про апарат Лозівського міськрайонного суду Харківської області.

3.3.Працівники апарату суду мають право:

-користуватися правами та свободами, які  гарантуються громадянам України Конституцією і законами України;

-на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;

-брати участь у розгляді питань і прийнятті відповідних рішень (у межах своїх повноважень);

-на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного використання своїх обов’язків, участь у конкурсах на заміщення вакантних посад;

-на оплату праці залежно від посад, яку вони займають, рангу, що присвоюється державним службовцям, досвіду та стажу роботи;

-на здорові, безпечні та належні для високоефективної роботи умови праці;

-на соціальний та правовий захист відповідно до їх статусу.

3.4.Працівникі апарату суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

3.5.Працівники апарату суду зобов’язані:

-дотримуватись Конституції України, Законів України, підзаконних нормативних актів, наказів, розпоряджень та доручень голови суду, його заступника, керівника апарату суду, його заступника, керівників підрозділів суду в межах їх повноважень;

-не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

-сумлінно виконувати свої службові обов’язки, проявляти ініціативу і творчість, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

-своєчасно і точно виконувати рішення органів державної влади або посадових осіб, розпорядження та вказівки керівництва;

-діяти в межах своїх повноважень;

-у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству України, невідкладно в письмовій формі повідомити про це керівника, який дав доручення, а в разі наполягання на його виконанні – повідомити вищу за посадою особу;

-виконувати свої посадові обов’язки чесно, неупереджено, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильності до окремих  фізичних і юридичних осіб, політичних партій, рішуче виступати проти антидержавних проявів і сил, які загрожують порядку в суспільстві або безпеці громадян;

-шанобливо ставитись до громадян, керівництва і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;

-не допускати розголошення інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання посадових обов’язків, а також іншої інформації, яка відповідно до чинного законодавства України не підлягає розголошенню;

-забезпечувати збереження майна суду, раціонально, ефективно та економно використовувати матеріальні ресурси;

-постійно поліпшувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

-дотримуватися вимог з охорони праці, техніки безпеки, санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки;

-виконувати вимоги цих Правил, посадових та інших інструкцій, а також встановлений порядок роботи із службовими документами.

3.6.Обсяг конкретних обов’язків кожного працівника апарату суду визначається відповідними положеннями та посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату в установленому порядку.

3.7.Одяг працівників апарату суду повинен бути офіційно-ділового стилю і не суперечити загальноприйнятим вимогам пристойності, працівник суду повинен носити бедж з вказівкою прізвища, ім’я та  по батькові та займаної ним посади.

3.8.Суддя перед відбуттям у відпустку або до службового відрядження на строк більше 5 днів зобов’язаний залишити в належному вигляді оргтехніку та інші матеріальні цінності, які знаходяться в його розпорядженні (окрім тих, які не є власністю суду), передати невиконані документи (крім судових справ) секретарю канцелярії.

3.9.Працівник суду перед відбуттям у відпустку або до службового відрядження на строк більше 5 днів зобов’язаний залишити в належному вигляді оргтехніку та інші матеріальні цінності, які знаходяться в його розпорядженні (окрім тих, які не є власністю суду), передати невиконані документи керівнику апарату суду або старшому секретарю суду для прийняття рішення про доручення їх виконання іншому виконавцю, а у випадку звільнення, виходу у відставку – повернути консультанту з кадрової роботи посвідчення.

3.10.Працівник суду, за яким закріплене конкретне приміщення, зобов’язаний передати дублікат ключів від службового приміщення (кабінету) заступнику керівника апарату суду для забезпечення можливості доступу до його службового приміщення на випадок надзвичайної ситуації (пожежа, залиття, інші обставини, які потребують оперативного доступу до службового приміщення судді з метою запобігання настанню можливих шкідливих наслідків зазначених обставин).

Доступ до службового приміщення судді здійснюється комісією у складі голови суду, або його заступника, керівника апарату суду, або його заступника, помічника судді, або секретаря судового засідання, зі складанням відповідного акту, який підписується всіма членами комісії.

3.11.Суддя, працівник суду у разі невиходу на робоче місце повинні негайно повідомити про це керівника апарату суду.

3.12.Судді, працівнику суду забороняється:

-виносити з приміщення суду майно суду;

-виконувати на робочому місці роботу, не пов’язану з виконанням посадових обов’язків;

-утворювати у суді структури політичних партій та громадських об’єднань (за виключенням профспілки), використовувати своє службове становище в їх інтересах;

-допускати дії та вчинки, які можуть зашкодити інтересам суспільства, держави, нанести шкоду репутації суду, судовій системі, чи негативно вплинути на його репутацію, тощо;

-паління в спеціально не відведених для цього місцях;

3.13.Відповідальність за порушення трудової дисципліни встановлюється у відповідності з діючим законодавством.

 

4.Обов’язки керівництва апарату суду

 

4.1.Керівництво апарату суду зобов’язане:

-неухильно дотримуватися вимог чинного трудового законодавства України;

-при прийнятті на державну службу та на роботу працівників апарату суду роз’яснити їм права і обов’язки, проінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;

-затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника суду;

-визначити робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;

-забезпечити здорові та безпечні умови праці;

-контролювати дотримання працівниками апарату суду вимог чинного законодавства України, цих Правил, вживати щодо порушників дисципліни заходів дисциплінарного впливу (накладати стягнення);

-постійно вдосконалювати організацію роботи суду, забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації працівників апарату суду;

-створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу, а також активність працівників апарату суду.

 

5.Повноваження голови суду

 

5.1.Голова суду:

-представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

-визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;

-контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

-видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;

-повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;

-забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

-контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

-забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

-вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;

-здійснює інші повноваження, визначені законом.

5.2.Голова суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.

5.3.У разі відсутності голови суду його адміністративні повноваження здійснює  заступник голови суду, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.

5.4.Заступник голови місцевого суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.

 

6.Повноваження керівника апарату суду

 

6.1. Керівник апарату суду відповідно до наданих повноважень:

-здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організацію роботи структурних підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду;

-взаємодіє з Державною судовою адміністрацією України, з територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Харківській області, органами суддівського самоврядування, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду; організовує та контролює ведення діловодства в суді відповідно до інструкції з діловодства;

-забезпечує підготовку планів роботи суду, які затверджуються головою суду, а також здійснює контроль за виконанням запланованих заходів;

-затверджує плани роботи структурних підрозділів суду;

-координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань;

-здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, інформаційно-нормативного забезпечення їх діяльності;

-організовує та забезпечує розроблення і подання на затвердження в установленому порядку структури та штатної чисельності апарату суду, а також кошторису видатків на утримання суду;

-затверджує положення про структурні підрозділи та посадові інструкції працівників апарату суду;

-організовує та контролює роботу з фінансового та кадрового обслуговування апарату суду;

-забезпечує виконання працівниками апарату Правил поведінки працівника апарату суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33, а також правил внутрішнього трудового розпорядку і трудової дисципліни;

-є керівником державної служби суду, забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері державної служби;

-затверджує профілі професійної компетентності посад державної служби та вимоги до освітньо-професійного рівня, напряму підготовки (спеціальності), досвіду роботи та інші вимоги;

-організовує проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби та забезпечує його прозорість і об'єктивність;

-призначає осіб на посади державної служби та звільняє їх з посад;

-присвоює ранги державним службовцям, які займають посади державної служби;

-виконує функції роботодавця для працівників апарату суду, які не є державними службовцями;

-забезпечує організацію підвищення рівня професійної компетентності державних службовців;

-забезпечує ефективне функціонування системи оцінювання результатів службової діяльності державних службовців;

-забезпечує дотримання державними службовцями службової дисципліни;

-приймає в межах своїх повноважень рішення про заохочення державних службовців та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності;

-здійснює інші повноваження керівника державної служби суду в державному органі відповідно до Закону України "Про державну службу";

-здійснює організаційні заходи щодо підтримання приміщення суду в стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, інформаційно-технічного забезпечення, створення безпечних і комфортних умов для суддів, працівників апарату суду та осіб, які перебувають у суді;

-забезпечує виконання рішень зборів суддів з питань внутрішньої діяльності суду;

-здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву та роботи бібліотеки суду;

-організовує облік, видачу, знищення посвідчень працівників апарату суду, помічників суддів;

-організовує контроль за обліком речових доказів, не приєднаних до справи, вживає заходів щодо обладнання спеціальних приміщень і сховищ для їх зберігання;

-виконує доручення голови суду, рішення зборів суддів щодо організаційного забезпечення діяльності суду.

6.2.Керівник апарату суду в межах повноважень, наданих йому законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", видає накази з кадрових питань щодо працівників апарату суду (державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування), а також щодо помічників суддів (за поданням судді) стосовно призначення на посади, звільнення з посад, переведень на інші посади, просування по службі, встановлення рангів державних службовців, надання відпусток, застосування заохочень, накладення дисциплінарних стягнень, проведення щорічного оцінювання результатів службової діяльності, а також з адміністративно-господарських питань (відрядження, підвищення рівня професійної кваліфікації (компетентності) працівників апарату суду).

6.3.Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення діяльності суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду.

6.4.Керівник апарату суду звітує перед зборами суддів про діяльність апарату суду.

 

 

 

7.Робочий час і його використання. Час відпочинку

 

7.1.Тривалість робочого часу працівників апарату  суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями (субота та неділя). Робочий час з понеділка до четверга триває з 8.00 год. до 17.00 год., у п’ятницю - з 8.00 год. до 15.45 год.

Відповідно до ст.73 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

З метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу головою суду може бути прийняте рішення про перенесення робочих днів, шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документу.

Прийняте головою суду рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи суду та норму тривалості робочого часу. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв’язку з перенесенням робочих днів графіку роботи суду.

Тривалість встановленого робочого дня має дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відпрацювання.

У разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню, на інший вихідний день, для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено ст.53 КЗпП України.

7.2.Перерва для відпочинку і харчування триває з 13.00 год. до 13.45 год. і не включається в робочий час. Працівники апарату суду використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучитися з місця роботи.

7.3.Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники суду зобов’язані на підставі відповідного розпорядження голови суду чи керівника апарату з’явитися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота в які компенсується згідно з чинним трудовим законодавством України.

Судді та працівники суду можуть бути притягнуті до роботи понад встановленої тривалості робочого часу в порядку та на умовах, передбачених законодавством, або з метою завершення розгляду справи, якщо її розгляд розпочався впродовж робочого дня.

7.4.На суддів та працівників суду ведеться табель обліку робочого часу шляхом отримання інформації з Журналу обліку виходу на роботу працівників суду.

7.5.Працівникам суду  надаються щорічні (основна та додаткова) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади)  і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів.

Суддям надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 робочих днів. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.

Держаним службовцям надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів із виплатою допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу, а за наявності коштів – у розмірі середньомісячної заробітної плати.

За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової відпустки, але не більше як 15 календарних днів.

Працівникам патронатної служби – помічникам суддів та працівникам, які виконують функції з обслуговування  - діловодам надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці тривалістю 4 календарних днів відповідно до п.2 ч.1 ст.76 КЗпП України, ч.1 ст.8 Закону України «Про відпустки», Постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. № 1290.

 

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

У випадку поділу щорічної відпустки допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки за заявою працівника.

7.6.Працівникам суду надаються також інші щорічні додаткові відпустки згідно з чинним законодавством України ( соціальні, творчі, у зв’язку з навчанням тощо).

7.7.За письмовою заявою працівника суду частина невикористаної щорічної основної або додаткової відпустки може бути замінена грошовою компенсацією в порядку, передбаченому Законом України «Про відпустки».

7.8.Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується головою суду для суддів, для працівників апарату суду керівником апарату не пізніше 05 січня та доводиться до відома всіх працівників. Графік відпусток складається з урахуванням необхідності забезпечення належної роботи суду і створення сприятливих умов для відпочинку працівників суду.

7.9.Надання відпусток суддям оформлюється наказом голови суду.

7.10.Надання відпусток керівнику апарату суду, його заступнику, оформлюється наказом голови суду.

7.11.Надання відпусток працівникам суду оформлюється наказом керівника апарату суду.

7.12.Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

7.13.За рішенням голови суду чи керівника апарату суду працівники можуть бути відкликані з відпустки. Невикористана частина відпустки у такому випадку надається працівникові суду за його заявою в будь-який інший час відповідного року або приєднується до відпустки у наступному році. Оплата праці проводиться з урахуванням суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

 

8.Заохочення працівників суду за успіхи в роботі

 

8.1.За наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов’язків та інші досягнення у роботі передбачаються для працівників апарату суду такі заохочення:

-встановлення  надбавок, премій, доплат;

-оголошення подяки;

-нагородження цінним подарунком;

-нагородження почесною відзнакою суду;

-нагородження почесною грамотою суду.

8.2.За особливі заслуги на державній службі працівники апарату суду можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.

8.3.Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надається перевага під час просування по службі.

8.3.Заохочення оформляється наказом голови суду або керівника апарату суду, оголошується працівникові апарату або всьому колективу і заноситься до трудової книжки.

 

9.Відповідальність працівників апарату суду за порушення трудової дисципліни

 

9.1.За порушення трудової дисципліни, передбачені цими Правилами, невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків до працівника апарату суду може бути застосовано догану або звільнення.

Крім того, за порушення обмежень, пов’язаних з проходженням державної служби, а також за вчинок, ганебний для державного службовця, або такий, що дискредитує суд, до працівника апарату суду можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:

-попередження про неповну службову відповідність;

-затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.

9.2.Звільнення як дисциплінарне стягнення застосовується на підставі п.п.3,4,7,8 ст.40 та ст.41 Кодексу законів про працю України.

9.3.Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника апарату суду від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебуванням його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

9.4.До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду має вимагати від працівника, який порушив трудову дисципліну, письмове пояснення. У разі відмови порушника надати пояснення складається відповідний акт.

9.5.За кожне порушення дисципліни може бути застосовано лише одне стягнення.

9.6.При обранні виду стягнення керівник апарату суду має враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку та заподіяну шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника апарату суду.

9.7.Дисциплінарне стягнення оформляється наказом керівника апарату суду, що оголошується працівникові апарату  суду під підпис. 

9.8.Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником апарату суду в порядку, встановленому чинним законодавством України.

9.9.Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника апарату суду не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, вважається, що він не мав дисциплінарного стягнення.

9.10.Якщо працівник апарату суду не допустив нового порушення трудової дисципліни, сумлінно та якісно виконував посадові обов’язки, стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення працівникові апарату суду не виплачується щомісячна премія та не застосовуються заходи заохочення.

9.11.Зняття дисциплінарного стягнення оформлюється наказом керівника апарату суду, про що оголошується працівникові апарату під підпис.