Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12 грудня 2024 року за ініціативи суддів Конституційного Суду України було проведено просвітницький захід "Інституційна роль Національної школи суддів України у забезпеченні незалежності судової влади", участь у якому взяли судді різних інстанцій, представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, адвокати, науковці та працівники Національної школи суддів України.
Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, перебуваючи на час цього заходу на навчальному стажуванні у Французькій школі суддів, доєднався онлайн до фахового обговорення. У виступі він зосередив увагу на стратегічних першочергових кроках щодо модернізації суддівської освіти, запланованих до впровадження в 2025 році.
"Наразі НШСУ готується до проведення початкової підготовки 1800 суддів першої інстанції, згідно з оголошеним ВККСУ конкурсом. Для забезпечення цієї підготовки необхідні нестандартні рішення та реальна державна підтримка", – зауважив ректор.
Водночас ректор наголосив на ряді ініціатив, які спрямовано на розвиток комунікації та діалогу НШСУ з громадськістю. Зокрема, запроваджуються дні відкритих дверей та інші заходи, спрямовані на підвищення важливості суддівської професії. Він підкреслив, що реалізація цих практичних кроків сприятиме кращій поінформованості суспільства про діяльність НШСУ.
Судді Конституційного Суду України, які брали участь у заході, позитивно оцінили інституційну діяльність Національної школи суддів України. "Національна школа суддів України є унікальною державної установою, яка відіграє ключову роль у забезпеченні професійного розвитку суддів. Її ексклюзивний статус зумовлений поєднанням глибоких традицій правничої освіти з інноваційними підходами до підготовки суддівського корпусу, що відповідає сучасним викликам правосуддя", – зазначив суддя Конституційного Суду України, член Консультативної ради європейських суддів Віктор Городовенко.