Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Закон України «Про освіту» внесено визначення булінгу:
Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Типовими ознаками булінгу (цькування) є:
- систематичність (повторюваність) діяння;
- наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Керівник закладу освіти зобов`язаний забезпечити створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу, розглядати заяви про випадки булінгу, вживати відповідних заходів реагування, повідомляти органам Національної поліції та службі у справах дітей про випадки булінгу в закладі освіти.
Учні (студенти), педагоги зобов`язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу у закладі освіти, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
Суб’єкти громадського нагляду (контролю) мають право проводити моніторинг та оприлюднювати результати щодо випадків булінгу в закладах освіти та заходів реагування на такі випадки, вжитих керівництвом закладу освіти або його засновником.
З 19 січня 2019 року встановлена адміністративна відповідальність за булінг https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19#n6